• bayburt a dolar bozun çağrısı

  7.
  yayın kesilmedi ya buna da şükürdür.
  ... atabaka
 • israilli kızlar

  62.
  en güzel israilli kızı getirin, daha güzel türk muadilini bulmazsam bir şey bilmiyorum.
  1 ... atabaka
 • dolar 10 tl olsa da oyum ak parti ye

  44.
  ab'nin kapısında yatmaya devam edelim, bm bizim seçimlerimizi denetlesin, enflasyon yükseldikçe dolar düşsün, içeriye parasını bırakan iki üç katı şeklinde alsın derseniz muharrem'e verin. zira vaadleri bu yöndeydi.
  ... atabaka
 • camilerin gece kilitlenmesi

  11.
  bir keresinde ankara'da işim ertesi güne kalmıştı, otele gitsem otostop çekmek zorunda kalacaktım, gitmesem dışarıda kalacaktım. bir caminin içine girip yatmak geldi aklıma ama o şekilde de içim rahat etmedi. yaz mevsimiydi aslında. caminin önündeki bankta iki üç saat kestirmeye çalışmıştım.

  aslında camilerde gerekli hazırlık yapılabilir bununla ilgili. ne bileyim tulumlar falan koyulabilir. yatsı sonrası sabah ezanına kadar uyuyan uyuyabilir. niye yapılmıyor?
  1 ... atabaka
 • ikinci yeni laçkalığı

  1.
  ibretliktir.

  forza garip akımı.
  1 ... atabaka
 • tayyibin ölümsüz olması

  4.
  ulan bağırsağı sarı ışık yakan biri nasıl ölümsüz olsun? trollükte nirvana.
  ... atabaka
 • liradan sıfır atılırsa 1 dolar 60 kuruşa iner

  2.
  reel etki değil, psikolojik etki oluşturur. ve mesele artık yalamaya döner bu da sıkıntılı bir durum. maaş 160 tl olacak bu da bir gerçek. çok şaapma kardeş o yüzden dedirten olaydır.
  ... atabaka
 • 18 yaşında araba sürmeyi bilmeyen erkek

  6.
  öğrenmesi gerekir. araba lazım usta.
  ... atabaka
 • gusül abdesti almayı bilmeyen birinden doğan çocuk

  3.
  aboww. neyse kendi bacağından asılsın. ana babası için üzülünen çocuktur.
  ... atabaka
 • tıp için 2 kez mezuna kalmak

  3.
  puanını muanını yaz bakalım bana bi. bakalım duruma.
  -1 ... atabaka
 • siyasal islam projesinin çökmesi

  5.
  doların önce 35 dolar = 1 ons, sonra 42,5 dolar = 1 ons yapılması ve dolar sahibi olanların altın karşılığı istemelerine dayanamayıp doları bretton woods'ta karşılıksız hale getirmeleri ve bunun üzerinden dönen bir karşılıksız ekonomi modeli şuan dünya üzeride hakimdir.

  kennedy, doların altın ve gümüş karşılığı basılmasını desteklediği için öldürüldü.

  lincoln ise köleliğe karşı çıktığı için ve güney amerika halkını önemsediği için öldürülmüştü.

  bu boğaz gırtlakçılarından dünyayı kurtarmak bize mi düştü? belki hayır diyeceksiniz. ancak bu boğaz gırtlaklayanlar birbirlerine düşmüşken ve doğu ise abd bağımlılığından, üretim model ve çeşitlilikleriyle kurtulmaya başlamışlarken, biz bu işin içinde yer alabiliriz. abd'nin yanında olan kaybeder, bu çok açık ve net.

  bunlar bilimi ve parayı, toplumlara karşı kullandılar. şimdi cezasını çekecekler. dolar için iki seçenek var. ya tedavülden kalkacak, yada yeni bir tasarım ile hayatına devam edecek. tabi eski tasarım piyasada geçersiz hale getirilecek, geri dönüşü olan doların sayımını sağlayacak bu yöntem ise. dolarını kullanmak istiyorsan bir yıl içinde merkez bankasına getirir dönüştürürsün diyecekler. bitti gitti.
  -1 ... atabaka
 • mutullah

  3.
  motorola reklamı gibi.
  ... atabaka
 • malatya daki altın kaplama ev

  4.
  sarı boya kullansalar daha az maliyetli olurmuş dedirtmiştir.
  6 ... atabaka
 • 10 ağustos 2018 yeni ekonomi modelinin açıklanması

  61.
  dolar artar, iş gücü ucuzlar, yatırımlar yağar, toplum ihtiyaçlarını kendi ürettiği kadarıyla karşılar, kalanı farklı yöntemler denenerek dışarıdan temin edilir, işte yeni yöntem bu.

  ayrıca şirketini yeni koşullara uyduran uydurur, uyduramayan nalları diker. çok net. türkiye, pazar olarak kalmak zorunda olan bir ülke değildir. türkiye, pazar arayışlarına giren, üreten bir ülkedir bunu bilelim.
  -1 ... atabaka
 • 1 dk içinde 7 lirayı gören dolar

  3.
  6,28 dolar şuan ne 7'si mk yavaş gel. ha pazartesi gününe 7 ile uyanabiliriz o ayrı.
  ... atabaka
 • arkadaşlar galiba doları ben yükseltiyorum

  6.
  kılıfları bim'den alın arkadaşlar, dış güçler kazanmasın. forza le cola.
  ... atabaka
 • berat albayrak

  443.
  konuşuyor da laf atmaları, tavırları bakan gibi değil, gözüm tutmadı.
  1 ... atabaka
 • internette 5 87 olan doların kuyumcuda 5 97 olması

  4.
  kuyumcuya dolar mı satıyorsun? sordurur.
  1 -1 ... atabaka
 • her şeyi eleştiren insan

  97.
  eleştiri "hea hea tabe tabe" türüyse acımayın bindirin ensesine. yok, mantıklı eleştirirse bağdaş kurup dinleyiniz.
  2 -1 ... atabaka
 • 10 ağustos 2018 doların 6 lira olması

  1.
  bize göre doların 3.5 üzeri köpük. onların beklentisi şu sıralarda 7.4 idi. Türkiye şuan, denetimli bir dolar artışı yaşıyor. bir taraf bastırmaya devam ederken biz de önlemler almaya devam ediyoruz ancak doların yükselişini engellemiyoruz. piyasa dediğimiz olguda öngörülebilirlik çok önemlidir. her gün 0,1 ila 0,3 puan arası artış beklentisiyle uyanıyorsak, bu yöntem başarıyla uygulanıyor demektir. yatırımcılara da bir mevcut durumlarını yeni şekillenecek durumlara göre ayarlama imkanı tanıyor bu olgu.

  yükselen binalardan dolayı kriz bekleniyor. bu kriz ortamı fırsata dönüştürülebilir. insanın iki temel ihtiyacından biri barınma biri yemektir. barınma ihtiyacını, bozulan piyasalar sayesinde dengeli ve uygun fiyatlı kiralar üzerinden vatandaşlar karşılayabilecek çünkü iç pazar tl ile dönüyor. ev sahipleri ise koydukları taban (1+1, 2+1 ve 3+1) temel fiyatlarını asgari ücret dengesini gözeterek koymak zo-run-da-lar.

  diğer mesele gıda idi. bu gıda meselesini de kısa vadede rahat, uzun vadede ise bir takım zahmetlere katlanarak halledebileceğimize inanıyorum.

  e durum böyle olunca geriye dışarıdan hammadde veya parçasını aldığımız ancak içeride üretimini yaptığımız, iç pazara sattığımız durumda kur farkı dolayısıyla çok kar edemediğimiz hatta belki hiç kar edemediğimiz durumu çözmekte kalıyor. bu durumu da önemli ürünlerde dışarıya olan bağımlılığı en aza indirip piyasasını da ülkemiz adına çeşitlendirebilirsek, çok bir sorunumuz kalmayacak gibi.

  bu ülkede işveren isen ve para kazanmak istiyorsan yurt dışına sa-ta-cak-sın. yoksa batarsın. hadi selametle.
  -7 ... atabaka
 • yeni şeyler getiriyorum