• muhammed levent bülbül

  1.
  MHP sakarya milletvekili, mhp grup başkanvekili.

  adamın dibidir. partisini değil, vatanını önceliklendiren her bir fert adamın dibidir.
  ... atabaka
 • günoğluluk

  1.
  (bkz: oportunizm)
  ... atabaka
 • 1 uluslararası sosyal bilimciler kongresi

  1.
  o ne amk ya, sosyal bilimci kongresi mi olur amk..
  ... atabaka
 • avaşin basyan

  1.
  köpeklerin kamp kurduğu bir alandır.

  avaşin basyan
  ... atabaka
 • sözlük kızlarının okşadığı kitaplar

  1.
  (bkz: Sözlük kızlarının okuduğu kitaplar) ın bir anlık seksintiyle yanlış okunma biçimidir.

  Ki Dağılabilirsiniz.

  Tşkrler.

  - the whack is back.
  3 -3 ... atabaka
 • necmettin bayırel

  1.
  kime hizmet ettiği belli olmayan çil yavrusu.
  ... atabaka
 • kendisinden medet umulduğunu zanneden fino

  1.
  kurtuluş savaşı'nda verdiğimiz şehitlerin asil soyu değil, savaştan kaçanların tuhaf soyuyuz biz galiba.
  ... atabaka
 • hanry bennet

  1.
  puştun bayrak tutanıdır. henry ford'ın imzasını taklit etmiş bir sahtecidir. özür dileyen henry ford değil, henry ford yerine hanry bennet'tir. ah bu lobiciler yok mu!
  ... atabaka
 • fetöcülerin twitterda pp ye atatürkü koyması

  1.
  ayrıca "donanma davası" floodu talimatını vermiş bir hesap. bu floodu atanlar incelenmeli. aralarında memur falan varsa yani.
  1 ... atabaka
 • düğün adı altında kulak siken orospu evlatları

  1.
  şuan dışarıda kornaya basan evlatlardır. evliliği de mundar ederler. sonu boşanmayla bitebilir benim ahım pis tutar.

  bence düğünler kapatılsın. hazır kapatmaya alışmışken ülkemin buna ihtiyacı var. davulcular ve zurnacılar da kazıklara oturtulsun.
  4 ... atabaka
 • 10 ağustos 2018 doların 6 lira olması

  1.
  bize göre doların 3.5 üzeri köpük. onların beklentisi şu sıralarda 7.4 idi. Türkiye şuan, denetimli bir dolar artışı yaşıyor. bir taraf bastırmaya devam ederken biz de önlemler almaya devam ediyoruz ancak doların yükselişini engellemiyoruz. piyasa dediğimiz olguda öngörülebilirlik çok önemlidir. her gün 0,1 ila 0,3 puan arası artış beklentisiyle uyanıyorsak, bu yöntem başarıyla uygulanıyor demektir. yatırımcılara da bir mevcut durumlarını yeni şekillenecek durumlara göre ayarlama imkanı tanıyor bu olgu.

  yükselen binalardan dolayı kriz bekleniyor. bu kriz ortamı fırsata dönüştürülebilir. insanın iki temel ihtiyacından biri barınma biri yemektir. barınma ihtiyacını, bozulan piyasalar sayesinde dengeli ve uygun fiyatlı kiralar üzerinden vatandaşlar karşılayabilecek çünkü iç pazar tl ile dönüyor. ev sahipleri ise koydukları taban (1+1, 2+1 ve 3+1) temel fiyatlarını asgari ücret dengesini gözeterek koymak zo-run-da-lar.

  diğer mesele gıda idi. bu gıda meselesini de kısa vadede rahat, uzun vadede ise bir takım zahmetlere katlanarak halledebileceğimize inanıyorum.

  e durum böyle olunca geriye dışarıdan hammadde veya parçasını aldığımız ancak içeride üretimini yaptığımız, iç pazara sattığımız durumda kur farkı dolayısıyla çok kar edemediğimiz hatta belki hiç kar edemediğimiz durumu çözmekte kalıyor. bu durumu da önemli ürünlerde dışarıya olan bağımlılığı en aza indirip piyasasını da ülkemiz adına çeşitlendirebilirsek, çok bir sorunumuz kalmayacak gibi.

  bu ülkede işveren isen ve para kazanmak istiyorsan yurt dışına sa-ta-cak-sın. yoksa batarsın. hadi selametle.
  -7 ... atabaka
 • ibrahim mustafa vuslat noyan güven

  1.
  kastamonu üniversitesi güzel sanatlar hocası. hocam o nasıl isimdir..
  ... atabaka
 • oyak inşaat ın özelleştirmesi gerekliliği

  1.
  50 falan değil de, 25+25 yıllığına özelleştirilmeli. ilk 25 yıl içinde şirket yapacağını yapar, kâr ederse vergisini verir, zarar ederse üstlenir, ikinci 25 yıl devlete sorulur durum, devlet onay verirse işler kaldığı yerden devam eder. bu 25 yıl da bittiğinde gerekirse ihale yenilenir. işte yöntem bu.
  ... atabaka
 • erdoğan ın atatürk hakkında görüşleri

  1.
  https://youtu.be/TbzYGvb7lxU?t=52s

  ahanda budur.

  ek:
  20. yüzyıldan bir ekleme yapma ihtiyacı hasıl oldu.

  https://www.youtube.com/watch?v=U-6ADHIYc6M+

  ahanda budur.

  iki ayyaş meselesine karşılık bir eklentimiz var

  https://www.youtube.com/watch?v=bdmeCa-QU-0+

  ahanda budur.
  1 ... atabaka
 • ragıp çiçen

  3.
  uh anasını işlere bak..

  https://www.youtube.com/watch?v=dKaU5f9b11U+
  1 ... atabaka
 • cbk

  1.
  cumhurbaşkanlığı kararnamesidir.
  ... atabaka
 • 7 temmuz 2018 patatesin 2 tl ye düşmesi

  1.
  bunun da havası belliymiş arkadaşlar. şimdi elindeki patatesleri seçimden sonra tomar tomar piyasaya sürenleri bulma ve had bildirme zamanıdır. siyasi bağlamdan meseleyi ayırarak, bu kimselerin vatan evladı olmadığı anlaşılmalı ve gereken istimlak sağlanmalıdır. açık veya gizli istimlak olabilir buna diyeceğim yok tabi ki.

  ek: serbest piyasa kurallarıyla piyasa fahişeliği arasındaki farkı anlamayan riçiriçlere dert olmuştur.
  1 -2 ... atabaka
 • orta yönetim tuzağı

  1.
  trt'de hafif sakallı bir abimiz tarafından söylenen, yatan bürokrasiyi ifade eden kalıptır.
  ... atabaka
 • dersim müdahalesi

  1.
  resmi kaynaklara göre "tarama bölgesinden ölü ve diri 7954 kişi çıkarılmıştır" yani, ölü miktarı bilinmiyor ve 7954'ten fazla değil. iddialar 100.000 dolaylarıydı, sorsan resmi belgesi yok.

  harekatın amacı, tunceli bölgesinin eşkiya ve isyancılardan arındırılmasıydı. bölgeye çeşitli ülkelerden silah sevkiyatları engellenemiyordu ve bu silahlar ile bölge halkından bir kısım isyancı, devlet kurumlarını silah zoruyla ele geçirerek işlemez hale getiriyordu.

  dersim bir katliam değil, müdahaledir.

  isyan öncesi 101 bin olan il nüfusu, isyan sonrası 95 bin'e düşmüştür ve aradaki 6 binlik farkın bir kısmı ölümlerden, bir kısmı tahliyelerden ve sürülmelerden kaynaklanmaktadır.

  Naşit Uluğ'un 1938'de basılmış “Tunceli Medeniyete Açılıyor” isimli kitabını okumadan Dersim isyanının niye çıktığı, Atatürk'ün bu isyanı bastırmaya neden bu kadar önem verdiği anlaşılamaz. Kitapta şu değerlendirme yapılıyor:

  “Doğu illerimizdeki kötülüklerin başında memleketin emniyet ve asayişini tehdit eden hıyanet ve şekavet ocakları vardı. Halkı esir gibi kullanan derebeylik ve toprak ağalığının yanında, bunların daha korkuncu olarak aşiret sistemi geliyordu. Bu sistem, Kemalist rejim muvacehesinde fiili bir isyan ve itaatsizlikten farklı görünmüyordu.”

  ve en açık şekilde ifade edeyim. dersim'i bir katliam olarak gören, afrin'i de, cerablus'u da bir katliam olarak görür. afrin ve cerablus nasıl birer mevcut duruma müdahale iseler, dersim de bir müdahaledir, katliam değil.

  şu sayıda terörist öldürüldü haberlerinden sonra bir tane götü yiyen çıksın da türkiye katliam yapıyor desin, adamın götünden kan alırlar. işte, ringe çıkarsan yediğin yumruğu saymayacaksın. devletin birlik ve bütünlüğüne tehdit oluşturanların, bu ringte hakem olmadığını da bilmeleri gerekir.

  kısaca *
  1 -2 ... atabaka
 • ilahi sıhhat

  1.
  hastalanıp ölmekten sonra cennete gitmek olabilir. olmayabilir de.
  ... atabaka
 • yeni şeyler getiriyorum